top of page
DÜNYA ORTAK EVİMİZ

Fotoğrafa dikkatli bakın. İstisnasız bütün herkes fotoğraf çekene bakıyor değil mi?

001.jpg

Fotoğrafı çeken, dikkatleri toplamak için deklanşöre basmadan önce sanki bir şeyler yapmış gibi. Ne yaptığını bilemiyoruz, lakin bu durum bir kişinin dikkatini çekememiş. En öndeki küçük kız, istifini bozmadan önündeki yemeğine devam ediyor. Muhtemelen fotoğrafçı, zencefilli pirinç pilavı ile onun bağını koparamamış. 


Bugünlerde, fotoğrafın çekildiği yer Hindistan ve bütün dünya olarak gerçekten zorlu günler geçiriyoruz. Bu zorlu günlerde herkes uzmanların tavsiyelerine kulak kabartıyor. Ellerimizi sık sık yıkıyoruz,  hijyen ve temizlik, maske derken oldukça dikkatliyiz.

 

Korona ile savaştığımız bu günlerde dünyada bir grup insan var ki fotoğraftaki pirinç pilavını yemeye devam eden küçük kızdan farksızlar. Çünkü onların temel ihtiyaçları, hijyenden, maskeden ve sosyal mesafe gibi şeylerden önde geliyor. İçmek için bile temiz su bulamayan milyonların, ellerini yıkamak için hangi suyu kullanabileceğini unutmayalım!

 

Dünyamız tüm insanlığın ortak evi ve insanlık birbirini görmemezlikten gelemeyecek kadar birbirine yakın. Virüsten ve hastalıktan korunamayan her birimiz, bir diğerimiz için tehdit olmaya devam edecek.

bottom of page