top of page

Güney Asya

(South Asia)

Baş Harfleri

Beraberliği ve Dayanışmayı Anımsatan Kare Bloklar

İnsani Yardım Derneği

(Humanitarian Association)

Baş Harfleri

İki Ayrı Zemin Formu ile Farklı Coğrafyalar Arasında Kurulan Bağ

"A" Köprü Formu ile Hayırseverler ve İhtiyaç Sahipleri Arasında Kurulan Kardeşlik Köprüleri

Umudun ve Huzurun Rengi "Mavi"

Temiz Niyetin Sembolü " Beyaz" 

Fedakarlık, Gayret, Kararlılık İfadesi Kalın ve Vurgulu Harfler

Logomuzun Hikayesi

Kurumsal kimliğimizin temel unsurlarından biri olan logomuzda ana hedeflerimizi ve vazgeçilmez değerlerimizi hissettirmeyi amaçladık.

Logomuzun formunu beraberliği ve dayanışmayı anımsatan kare bloklardan oluşturduk ve Güney Asya’yı S A ,Yardım Derneği H A , temeli üzerine kurguladık. Bu şekilde farklı coğrafyalar (merkez-saha) arasında ülfet ve dayanışmaya vurgu yaptık.

Aynı zamanda "A" harfinde köprü formu kullanarak hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında kurduğumuz kardeşlik köprülerini ifade ettik.

Faaliyet gösterdiğimiz coğrafyalarda yetişecek nesillere umut olmayı ve zor şartlar altında hayatlarını sürdürmeye çalışan insanlara huzur sağlamayı misyon edindiğimiz için umudun ve huzurun rengi olan maviyi tercih ettik. Bu temiz niyetlerimizi gösterecek şekilde harflerimizin rengini beyaz olarak belirledik.

Sahada türlü fedakarlıklarla gayret gösteren kararlı ve istekli gönüllülerimizi temsilen harfleri kalın (güçlü) ve vurgulu biçimde kullandık.

Böylece SAHA’nın mesajını logomuzla da destekledik:

 

Yetişecek nesillere bir umut, zor şartlarda bulunan insanlara huzur ve güven sağlama gayesiyle, temiz bir niyet ile, farklı coğrafyalar arasında kardeşlik köprüleri kurarak, kararlı ve gönüllü destekçiler ile ülfet ve dayanışma ruhunu ortaya koymak için...​

SAHA'dayız!

bottom of page